![Google Analytics дані в Facebook Analytics Facebook](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEijjFeX5Jqv_f7Tc04ly3Nurjijoh5NbiRpg2ix28wZ_zK4kYu3PNNjkW-S8lLeV7A3pAE11Tq3FPs6OXRMZYWxn51wtH75JRhkjAVDtJ3N4FA0x8zyXV-3ODjHRRSYnODiN9q6l-h_9Nc/s0/348-1-bloknot.jpg)
Багато сайтів вже збирають дані за допомогою Facebook Pixel. Ці дані можна використовувати, як для створення аудиторій ремаркетингу в Facebook Ads, так і для вивчення поведінки аудиторії сайту через Facebook Analytics. Але не багато хто використовує всі можливості відстеження Facebook Pixel. Наприклад, в Pixel Code Reference міститься докладна інформація про те, які ще події разом з різними параметрами можна збирати зі свого сайту.
Але налаштовувати всі ці події «з нуля» часто буває проблематично - розробникам потрібно розбиратися в новій документації та програмувати новий трекінг. Нижче наведено приклад рішення по стрімінгу даних в Facebook з уже налаштованого Google Analytics коду.
Що ви отримаєте після настройки? Дане рішення дозволяє додати код в customTask, який аналізує тіло запиту в Analytics Google і відправляє такі ж дані через Facebook Pixel. У підсумку, для кожного перегляду сторінки буде відправлено стандартну для FB подію - PageView, а для інших типів хітів - кастомні події з префіксом «GA_» (наприклад, «GA_event» або «GA_timing»). Кожна така подія відправляється в Facebook з безліччю призначених для користувача параметрів, які вміє збирати Google Analytics (GA Client ID, Custom Dimensions, Content Groups, Enhanced Ecommerce Data і ін).
Як налаштувати стрімінг Google Analytics даних в Facebook Analytics через Pixel і Google Tag Manager (покрокова інструкція).
Про роботу з Google Tag Manager у нас є три відмінні матеріали:
- Шаблон налаштувань для Google Tag Manager
- Гід по Google Tag Manager. Частина перша
- Гід по Google Tag Manager. Частина друга
1. Створити змінну «FB Pixel ID» з ID вашого Facebook Pixel.
![як користуватись Facebook Analytics Pixel](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgdLro_3BnSCbH8Pm19btf0sqe2uwuIRlaSgbHkfjnGchG12EaEoFUH4z5WeeQM2IXgibYgy6TqJ5Iq3VajweVlq-OvFdebwPw6nA1ljly02jQ7ovZDJKyf2cXSleFGiUVit3S85_2ne8w/s1600/348-2-pixelid.png)
2. Створити Custom HTML тег з кодом Facebook Pixel без тригера, без рядка «fbq ('track', 'PageView');" (Код за посиланням):
![Google Analytics та Facebook Analytics тег](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhItPVat5p-vYjXybhljXs-Eyd2imCUDucpQlWY1ijCVvKZLZCugpLtbPrSu66swHMEgallLXq5kb5J_FH1BjCZnIKF3gzasjuvccJfCqgp_jHAHkDV8QGSv2M-n3SBEUh3Neh_q2MEw_Q/s1600/348-3-konfiguracia.png)
3. Поставити цей тег на активацію перед тегом GA, що відстежує pageview:
![Аналітика даних сайту pageview](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiOnI5m7PkcPg6hjaE-f8chQeXhw7Z8ZXqRpeIrpa_aETW2lCFfRtnBqG6Ukwdoep3uabpOTnO7pIEjQQDCTe90McEiypO0r9IN_J3blTMF4V3Tj6SyMo02U-EV8ABgtLBI3A0g3u4zU9s/s1600/348-4-nalashtuvannya.png)
4. Створити змінну customTask з таким вмістом (код за посиланням):
![гугл аналітикс customTask](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhPPIn1k9QgTt1HdLP8JJqNT4k4x4hdChAqs-xOI1BP3_KKi4zG8rORT8O4X2rsc1MrqXP5ZOj1Uy74OxJSRlIm4kboQx-4JO_vgAtXo7EQdBKO0pcm5RkTIue3t9d3eVaB1_HnRdQR9us/s1600/348-5-dgava.png)
5. Вказати в змінній налаштувань (або у всіх GA тегах, у випадку якщо ви десь перевизначаєте настройки тегів), в «Поля, які необхідно задати» цю змінну:
![фейсбук аналітикс змінна](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgKZ3gOV5lnZTmXN7gNv_VXFMtXjvHYMnAA-JyFEhU5kV4A2tnRdfZz8rZ7f_tTOFgKJjvM-Ojpcd4XKwXc5gHOz3YeSksUb9JWTPfeeIGhXWvCPedaZfGBRErW93m9cpUCHetoJiYwU_w/s0/348-6-gugl.jpg)
Результат: під час кожної відправки даних в Analytics Google відправляються такі ж дані в Facebook. Нижче показано результат відправки даних після перегляду сторінки і кліка по кнопці Subscribe:
![аналітика Google дані](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh0okNhogFqOZaOPl4xVE982_4gEK-xE1KwKAzD_EpcpCm2rnd3J6ukex1OUX0y9zRaayoT3aWk9kjFeRzObbs9dUCxpEH5soSs12l3RnEeMweMv5B4RGWR6y0-I78DQgGf5OSdryM-RKE/s1600/348-7-helper.png)
Якщо ви не знаєте, яке зберігання інформації роблять параметри зі списку вище - можете подивитися в довідці по параметрам Measurement Protocol або просто дописати код, перетворивши ці параметри в human readable формат. Наприклад, «ea» - це «Event Action».
Як створювати аудиторії ремаркетингу на основі цих даних:
Ось приклад створення аудиторії відвідувачів сайту, які натиснули на кнопку Subscribe (по налаштованій в Google Analytics події з категорією «Button», дією «Click» і ярликом «Subscribe»):
![як створити аудиторію ремаркетингу аудиторії](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgSpuVbS5i_l-aFAMOVKt00UFV_gkTQvb-yLM7f5k8KrQk_mfFA4KkktKfb1VHnJUOSIxxZe190GcTESn2pE3RtX5HTDK3yQEDEkQnBT-uBCwTBoUXwvf8Fu9AVPXJ9oT65qabXAeh1p38/s1600/348-8-audytoria.jpg)
Як користуватися даними в Facebook Analytics:
Аналогічно, всі ці дані доступні в Facebook Analytics. Нижче наведено приклад побудови сегмента користувачів, які досягали будь-яких подій з категорією «Button»:
![дані Facebook Analytics кнопка](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgpEYJCAo0iAWGdTb85fDsDxhyLjMIvex25_paONHq22twp1zE7NyxEwsmbtqfMNC69DQl03rQKv2IzNdoMQ4ri4CPNeJZ5X8Et-ZOWHMZW5Ia46JfhCN7_QdatB1uiR5vbBL1l3Le-NYs/s1600/348-kinec.png)
Застосовуючи сегменти можна подивитися різні звіти саме з цього сегменту користувачів.
Обробка: Vinci