![Просування нотаток у Facebook Просування у Facebook](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhsHPxfUx5uALFqGLfs8JCZE2NNk5FNTJKwugVeXlxkPyCV2BI1GcNq4mB-OGuXJFrHTcc7QIRh9V3uNj8Yp_GiWwKAqAHcTwJKE7zSmN7xBDmhBv_EAguS4pR3nT5i5TpVvY1CtIeAVKc/s0/117-1-facebook.png)
Чи помічали ви, що у нотаток немає звичної кнопки «Піднімати публікацію» (Boost)? Якщо зайти в інструменти Facebook, а саме в рекламний менеджер або Power Editor, то там ви також не знайдете можливості рекламувати нотатку. Стільки праці витратили на класний, барвистий лонгрід, а як же його тепер просувати?
Є рішення цієї проблеми. Трохи кустарне, але цілком робоче.
Звичайно ж, просувати нотатки безпосередньо — не можна. Але ми можемо створити рекламне повідомлення з метою «Трафік» і вказати в якості URL посилання на нотатку. Але знову ж таки, пряме посилання на нотатку нам поставити не дадуть. Значить потрібно зробити «прошарок» у вигляді банального скорочування посилань. Тим самим ми обманемо Facebook, показавши скорочене посилання, він вирішить що це посилання на сторонній ресурс (по суті, так воно і є), а звідти вже виконається переадресація на Facebook Notes.
Є нюанс. Найпопулярніший скорочувач посилань — bit.ly, не спрацює. Рекомендуємо використовувати Firebase Dynamic Links (FDL), з ним ніяких проблем поки не помічено, або щось на ваш смак.
Отже, ще раз покроково:
1. Відкриваємо рекламний менеджер, переходимо до створення рекламної кампанії та обираємо мету «Трафік».
![Реклама у Facebook Створення оголошення у Facebook](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgW2vYKRyM9y7n56PR2a2722_jnVqUfXZjH4Mw6raebayeT8Ji0vrvT8UHH7eXezinPN8FqXr3u-TVdwHwa4M50Anobv6OLLmVu_oPMfaBx6FlN-eM-w5qmHk6lREkgdgRGrZq-gPUxUSNdZx4xHUWQChT9-xAq2B6kzk1hrfvv2lQM5dcXx2or3TU/s1600/step-1-traffic.webp)
2. Переходимо до вашого улюбленого скорочувача посилань, вставляємо посилання на нотатку і генеруємо коротке посилання на кшталт https://clc.to/my-note
.
3. В налаштуваннях рекламного оголошення в полі URL-адреси веб-сайту вставляємо коротке посилання, створене на попередньому кроці.
![Таргетована реклама у Facebook Створення креативу у Facebook](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjXmph5ij6ZbxKv_M_RNjFSX-b_wQsc16OAzWuzvvYa4ZPP951A24XYOL0ymPC8sQcyYRdTgMTswA6dy8P_bKxsQ9kCn4lYbhE_8LtfDsYtKK4y2WYOsXWH5k7pTUeU5jXONwhi2UDLPIVW09H8LwQQxEmwP0lP8oV-SGJkDZovEHiCrYzNhhxl0Sk/s1600/step-2-link.webp)
4. Запускаємо рекламу й підраховуємо переходи як за допомогою статистики рекламного менеджера, так і в інтерфейсі вашого скорочувача посилань.
Обробка: Vinci