![ідеї для блогу компанії ідея](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhI4Jc5Qg2TTR7ZtjNEf535ySftLbMFQY46ICQgAKF-lKrB4na_znGab9M8HcYksDH9J5Ex1FFYU7gOyf07PBRwLhmKRQl0aYwI9L51eVZjDm3EgXwhApePZzSqYSqd-2gbwU0v0d03t7w/s0/92-1-figura.jpg)
Звідки брати ідеї для блогу компанії і як припинити муки пошуку цікавих тем.
Всі ми колекціонуємо «52 ідеї для блогу», «65 тем для вашої розсилки», «75 ідей для постів в Facebook». Бізнес Майстерня розповість, як обійтись без подібних колекцій.
Тепер нам не потрібні «ідеї постів» - ми самі кому хочеш нагенеруємо тону ідей.
Для придумування тем слід використовувати два способи: багатоекранну систему мислення і свою спостережливість.
Багатоекранна система мислення
Багатоекранна схема прийшла з ТРВЗ, ТРВЗ розшифровується як «теорія рішення винахідницьких задач». ТРВЗ допомагає знайти рішення задачі нестандартним способом. Автор системи ТРВЗ - Генріх Альтшуллер, він досліджував 40 000 патентів і винаходів, та виділив 40 прийомів, які використовували винахідники в своїх відкриттях.
Наприклад, у нас компанія, яка продає автомобілі. Ми вирішили впровадити контент-маркетинг. Для спілкування з клієнтською базою нам потрібен контент-план зі списком тем. Складемо багатоекранну схему: матрицю.
Схема складається з середини, в центр пишемо нашу основну тему - автомобіль.
![теми для блогу компанії система](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhxit_vghX9np8cfeoJDsUo53ZPaxw0Sh1Y86sw6FFy0uWBYCPk6tEZdzuodLGST7XfqW_rKZehyYDvGxR6IczgASpqTBjKADXFf-L_ZBZPFz8IjiRheRhpZGhyphenhyphen1lG4Ff1Il8lOb7sEl3g/s1600/92-2-shema.png)
Автомобіль можна розкласти на минуле, сьогодення і майбутнє. Думаємо: в теперішньому часі - автомобіль, в минулому - коні, а в майбутньому можуть бути безпілотники.
![що публікувати в блозі компанії система](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiL0yVxvT8qjXGkLco_U-Zljywo5Lgi6SWG0rT7XKseV4Y1L6ErZ3vc495wi5-PqJU5Paf48JcZVOIBLqoF6wTbIy9tyuMsVFzdcz2UifmbdefUHbXYraQEeGdKSImfS9krvZGNm-Z6SUY/s1600/92-3-shema.png)
Так ми розклали систему (автомобіль) на три часи: минуле, сьогодення і майбутнє.
Вже три глобальні теми для нашого блогу: ми можемо писати про те, як раніше їздили на конях, які були породи, можемо написати про те, як йдуть справи зараз - про автомобілі, а можемо написати про те, що чекає нас в майбутньому.
Система, надсистема і підсистема
Введемо ще три поняття: надсистема, система і підсистема.
Наприклад, блог про яблука: оберемо яблуко за систему. Над нашою системою є надсистема - дерево, а надсистема дерева - сад, а надсистема саду - рослинність, і так далі.
![контент для блогу компанії сад](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiOGWxzE1I5cQOO2IXzG5mCnrfrCb7kPk8Wmruhiw3Y51kJZO6xEP_lQ_JRBdflD1DQbcQmBnsY34e0AZXLLX36Xuy9CVjBnxWlHwMD9IPOJ395kLmagd4jb5DeL2NLfmxLt5fLDDQmmnM/s1600/92-4-yabluko.jpg)
Також є «підсистема» - те, на що можна розкласти яблуко. Підсистемою для яблука будуть: шкірка, м'якоть, гілочка і насіння. Їх теж можна розкладати на підсистему все глибше і глибше. Повернемося до наших авто.
Розкладаючи систему (автомобіль) за часом - ми рухалися в сторони по нашій табличці, тепер будемо рухатися вниз і вгору.
Отже, автомобіль можна розкласти на підсистему: двигун, паливна система, гальмівна система, рульове управління і т.п. Уявляєте, які теми відкриваються?
![контент план для блогу компанії шассі](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEib5evj8NC7I9dn7NSF_rbo4YLjqK82HwefNflmOa60mZXg3otDdIvU3Zs1XbAfLebInRNLOyVoKv0aSvlwmriVj61jtDls0wR05MnxG86N3p9QpqfamiYU7Wjaj-upaln_BX9NNa9KiTY/s1600/92-5-avto.jpg)
Розкладемо систему (кінь, автомобіль і безпілотник) на підсистему.
![блог компанії система](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgNSB-8WD4OasHXHte-_K0_S0K0Mfyrg85i2qTIUsB19CIihzHlpRl3E9OoylW-rzI7TvDkaV6zOA3dfWnsosqK-laGNcREd_qIlcrifxsTQhTNTdQto5WTXYUHT3bruYpYqtF3gMpijrQ/s1600/92-6-tablytcya.png)
Так ми нагенерували тем - можна написати про рульове управління, про віжжі, про нові технології управління безпілотниками.
Ми рухалися донизу табличкою, тепер заповнимо верхні рядки - надсистему.
![блог на сайті компанії система](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhPDqYpfpLLsLuWwGLMyuducb0iFXQGSsqtXkGsC1g4qW69kW1Z6_PgiLFPq8OOK2i0ns7e84NBf20LmvU-bdp4h3rwevdHwN_6ch3HcbPEbEymXoTiiO5acML_eATUj1yb5sQFeNcJHp8/s1600/92-7-tablytcya.png)
Вийшло ще три глобальні теми: можемо написати про транспорт, про їздових тварин, про транспорт майбутнього.
Ви можете скласти таку схему в Excel: напишіть в середину вашу основну тему та розкладайте її вбоки, вгору і вниз, йдіть в надсистему та підсистему.
Перейдемо до другого способу шукати кльові теми - до спостереження.
Спостереження
Цей спосіб не такий зарозумілий, все, що вам потрібно робити - це просто спостерігати за собою та за світом, в якому ви живете.
У чому суть методу «спостереження»? Кожен з нас вариться у своїй темі - хтось занурений в графічний дизайн, на вулиці розглядає вивіски, банери та бачить явні помилки, думає, як зробити краще. Це теми, які вас хвилюють.
Пишіть на хвилюючі вас теми - такі матеріали виходять дуже насиченими, емоційними та їх приємніше читати, ніж ті, де автор намагався «вичавити» з себе інформацію по темі.
Розповімо, як народилася замітка про те, що психологія кольору - нісенітниця. Було зроблено дизайн для замовника, він відправив дизайн своєму маркетологу на затвердження, маркетолог у відповідному повідомленні влізла на чужу територію зі своїми правками.
Вона почала говорить про те, де і який колір варто поміняти і які кольори слід поставити. Ніхто не зміг її переконати, тому відмовились від цього проекту. А коли стала злободенною тема «психології кольору» - не роздумуючи було накидано замітку для блогу та залишили цю чернетку відлежатися.
Пізніше було доведено чернетку до розуму, і вийшла цікава замітка.
![контент матриця колір](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi3Ld6Q9Qmn0waL3gz0d67Zx5h0Nm4iK6LeuDUpzb6YgoIOiVPiBOm6DXpXkbflp_txp-bFd8xWK0dix6j2o4XwzFfH_lyf6oK7BP37Mz-xd1ZR88OXW-t4P-7BRWoImMRJtVL3LSpOiPo/s1600/92-8-kolir.jpg)
Написати відразу виходить не завжди - для цього слід мати не тільки вміння, але ізавести скарбничку ідей. У Trello зробіть картку та накидайте туди замітки, про те, що ви хотіли би написати. Як тільки виникне цікава думка - кладіть її у скарбничку.
Підсумки
Складайте табличку і шукайте теми в підтемах та суміжних темах - повірте, це майже нескінченне джерело.
Спостерігайте за собою і за людьми, колекціонуйте ваші ідеї для блогу.
Обробка: Vinci